Airtime 2.3 - en to el_GR translation catalogue (740 entries)

en:  to
el_GR:  να

en: %d files queued
el_GR: %d αρχεία σε αναμονή

en: %s contains nested watched directory: %s
el_GR: %s περιέχει ένθετο ευρετήριο προβεβλημένων: %s

en: %s doesn't exist in the watched list.
el_GR: %s δεν υπάρχει στη λίστα προβεβλημένων.

en: %s is already set as the current storage dir or in the watched folders list
el_GR: %s έχει ήδη οριστεί ως το τρέχον ευρετήριο αποθήκευσης ή βρίσκεται στη λίστα προβεβλημένων φακέλων

en: %s is already set as the current storage dir or in the watched folders list.
el_GR: %s έχει ήδη οριστεί ως το τρέχον ευρετήριο αποθήκευσης ή βρίσκεται στη λίστα προβεβλημένων φακέλων.

en: %s is already watched.
el_GR: %s έχει ήδη προβληθεί.

en: %s is nested within existing watched directory: %s
el_GR: %s βρίσκεται σε υποκατηγορία υπάρχωντος ευρετηρίου προβεβλημμένων: %s

en: %s is not a valid directory.
el_GR: %s μη έγκυρο ευρετήριο.

en: %s not found
el_GR: %s δεν βρέθηκε

en: %s's Settings
el_GR: %s's Ρυθμίσεις

en: %s-%s-%s is not a valid date
el_GR: %s-%s-%s δεν αποτελεί έγκυρη ημερομηνία

en: %s:%s:%s is not a valid time
el_GR: %s : %s : %s δεν αποτελεί έγκυρη ώρα

en: %sAirtime%s %s, the open radio software for scheduling and remote station management. %s
el_GR: %sΤο Airtime%s %s, το ανοικτού κώδικα λογισμικό για προγραμματισμό και διαχείριση ραδιοφωνικών σταθμών εξ αποστάσεως. %s

en: %sPrint view%sPlease use your browser's print function to print this table. Press escape when finished.
el_GR: %sΕκτύπωση προβολής%sΠαρακαλούμε να χρησιμοποιείσετε την λειτουργία εκτύπωσης του περιηγητή σας για να τυπώσετε τον πίνακα. Όταν τελειώσετε πατήστε escape

en: %sSourcefabric%s o.p.s. Airtime is distributed under the %sGNU GPL v.3%s
el_GR: %s Sourcefabric%s o.p.s. Το Airtime διανέμεται υπό %s GNU GPL v.3 %s

en: '%value%' does not fit the date format '%format%'
el_GR: '%value%' δεν ταιριάζει με τη μορφή ημερομηνίας '%format%'

en: '%value%' does not fit the time format 'HH:mm'
el_GR: '%value%' δεν ταιριάζει με τη μορφή της ώρας 'ΩΩ:λλ'

en: '%value%' is less than %min% characters long
el_GR: '%value%' είναι λιγότερο από %min% χαρακτήρες

en: '%value%' is more than %max% characters long
el_GR: '%value%' είναι περισσότερο από  %max% χαρακτήρες

en: '%value%' is no valid email address in the basic format local-part@hostname
el_GR: '%value%' δεν αποτελεί έγκυρη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη βασική μορφή local-part@hostname

en: '%value%' is not between '%min%' and '%max%', inclusively
el_GR: '%value%' δεν είναι μεταξύ '%min%' και '%max%', συνολικά

en: 'Length' should be in '00:00:00' format
el_GR: Το «Μήκος» θα πρέπει να είναι σε υπό μορφής  '00:00:00'

en: (In order to promote your station, 'Send support feedback' must be enabled).
el_GR: (Για να προωθήσετε τον σταθμό σας, η 'Αποστολή σχολίων υποστήριξης» πρέπει να είναι ενεργοποιημένη).

en: (Required)
el_GR: (Απαιτείται)

en: (Your radio station website)
el_GR: (Ιστοσελίδα του Ραδιοφωνικού σταθμού)

en: (for verification purposes only, will not be published)
el_GR: (Μόνο για σκοπούς επαλήθευσης, δεν θα δημοσιευθεί)

en: (hh:mm:ss.t)
el_GR: (ωω:λλ:δδ.t)

en: (ss.t)
el_GR: (Ss.t)

en: 10m
el_GR: 10λ

en: 15m
el_GR: 15λ

en: 1m
el_GR: 1λ

en: 30m
el_GR: 30λ

en: 500 is the max item limit value you can set
el_GR: Το 500 είναι η μέγιστη οριακή τιμή σημείου, που μπορείτε να ορίσετε

en: 5m
el_GR: 5λ

en: 60m
el_GR: 60λ

en: A dynamic smart block will only save the criteria. The block content will get generated upon adding it to a show. You will not be able to view and edit the content in the Library.
el_GR: Ένα στατικό smart block θα αποθηκεύσει μόνο τα κριτήρια. Το περιεχόμενο του block θα δημιουργηθεί κατά την προσθήκη του σε μια εκπομπή. Δεν θα μπορείτε να δείτε και να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο στη Βιβλιοθήκη.

en: A selected File does not exist!
el_GR: Ένα επιλεγμένο αρχείο δεν υπάρχει!

en: A static smart block will save the criteria and generate the block content immediately. This allows you to edit and view it in the Library before adding it to a show.
el_GR: Ένα στατικό smart block θα αποθηκεύσει τα κριτήρια και θα δημιουργήσει αμέσως το περιεχόμενο του block. Αυτό σας επιτρέπει να το επεξεργαστείτε και να το προβάλεται στη Βιβλιοθήκη πριν το προσθέσετε σε μια εκπομπή.

en: About
el_GR: Σχετικά

en: Access playout history
el_GR: Πρόσβαση στην ιστορία playout

en: Add
el_GR: Προσθήκη

en: Add / Remove Content
el_GR: Προσθήκη / Αφαίρεση Περιεχομένου

en: Add Files
el_GR: Προσθήκη Αρχείων

en: Add Media
el_GR: Προσθήκη Πολυμέσων

en: Add files
el_GR: Προσθήκη αρχείων

en: Add files to the upload queue and click the start button.
el_GR: Προσθέστε αρχεία στην ουρά ανεβάσματος και κάντε κλίκ στο κουμπί έναρξης

en: Add media to the show by going to your show in the Schedule calendar, left-clicking on it and selecting 'Add / Remove Content'
el_GR: Προσθέστε πολυμέσα στην εκπομπή σας πηγαίνοντας στο Ημερολόγιο προγραμματισμού, κάνοντας αριστερό κλικ πάνω στην εκπομπή και επιλέγοντας 'Προσθήκη / Αφαίρεση Περιεχομένου'

en: Add this show
el_GR: Προσθήκη αυτής της εκπομπής

en: Add to Playlist
el_GR: Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής

en: Add to Smart Block
el_GR: Προσθήκη στο Smart Block

en: Add to current playlist
el_GR: Προσθήκη στην τρέχουσα λίστα αναπαραγωγής

en: Add to current smart block
el_GR: Προσθήκη στο τρέχον smart block

en: Add to selected show
el_GR: Προσθήκη στην επιλεγμένη εκπομπή

en: Adding %s Items
el_GR: Προσθήκη %s στοιχείου/ων

en: Adding 1 Item
el_GR: Προσθήκη 1 Στοιχείου

en: Additional Options
el_GR: Πρόσθετες επιλογές

en: Admin
el_GR: Διαχειριστής

en: Admin Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης Διαχειριστή

en: Admin User
el_GR: Διαχειριστής Χρήστης

en: Admins can do the following:
el_GR: ΟΙ Διαχειριστές μπορούν να κάνουν τα παρακάτω:

en: Advanced Search Options
el_GR: Προηγμένες Επιλογές Αναζήτησης

en: Airtime Copyright &copy;Sourcefabric o.p.s. All rights reserved.%sMaintained and distributed under GNU GPL v.3 by %sSourcefabric o.p.s%s
el_GR: Airtime Copyright &copy;Sourcefabric o.p.s. Διατήρηση όλων των δικαιωμάτων.%sΣυντήρηση και διανομή από GNU GPL v.3 by %sSourcefabric o.p.s%s

en: Airtime Password Reset
el_GR: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης Airtime

en: Airtime Version
el_GR: Έκδοση Airtime

en: Airtime is unsure about the status of this file. This can happen when the file is on a remote drive that is unaccessible or the file is in a directory that isn't 'watched' anymore.
el_GR: To Airtime είναι αβέβαιο για την κατάσταση αυτού του αρχείου. Αυτό μπορεί να συμβεί όταν το αρχείο είναι σε μια απομακρυσμένη μονάδα δίσκου που είναι απροσπέλαστη ή το αρχείο είναι σε ευρετήριο που δεν «προβάλλεται» πια.

en: All
el_GR: Όλα

en: All My Shows:
el_GR: Όλες οι Εκπομπές μου:

en: All rights are reserved
el_GR: Διατήρηση όλων των δικαιωμάτων

en: Allow Remote Websites To Access "Schedule" Info?%s (Enable this to make front-end widgets work.)
el_GR: Επιτρέψτε την Πρόσβαση "Πρόγραμμα" Πληροφορίες;%s σε Ιστοσελίδες με Απομακρυσμένη Πρόσβαση (Ενεργοποιήστε το για να λειτουργήσουν τα front-end widgets.)

en: Allow Repeat Tracks:
el_GR: Επιτρέψτε την επανάληψη κομματιών:

en: An email has been sent
el_GR: Το e-mail εστάλη

en: Application error
el_GR: Σφάλμα εφαρμογής

en: Apr
el_GR: Απρ

en: April
el_GR: Απρίλης

en: Are you sure you want to change the storage folder?
    This will remove the files from your Airtime library!
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αλλάξετε το φάκελο αποθήκευσης;
    Αυτό θα αφαιρέσει τα αρχεία από τη βιβλιοθήκη του Airtime!

en: Are you sure you want to delete the selected item(s)?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το επιλεγμένο στοιχείο/α;

en: Are you sure you want to delete the selected item?
el_GR: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το επιλεγμένο στοιχείο;

en: Are you sure you want to remove the watched folder?
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να αφαιρέσετε το φάκελο που προβάλλεται;

en: Artist - Title
el_GR: Καλλιτέχνης - Τίτλος

en: Audio Player
el_GR: Αναπαραγωγή ήχου

en: Audio Track
el_GR: Κομμάτι Ήχου

en: Aug
el_GR: Αυγ

en: August
el_GR: Αύγουστος

en: Auto Switch Off
el_GR: Αυτόματη Απενεργοποίηση

en: Auto Switch On
el_GR: Αυτόματη Ενεργοποίηση

en: Automatically Mark Files "Downloadable" on SoundCloud
el_GR: Αυτόματη Σήμανση Αρχείων "για λήψη " στο SoundCloud

en: Automatically Upload Recorded Shows
el_GR: Αυτόματο Ανέβασμα Ηχογραφημένων Εκπομπών

en: Back to login screen
el_GR: Επιστροφή στην σελίδα εισόδου

en: Background Colour:
el_GR: Χρώμα Φόντου:

en: Bad request. 'mode' parameter is invalid
el_GR: Λανθασμένο αίτημα. Η παράμετρος «κατάσταση» δεν είναι έγκυρη

en: Bad request. no 'mode' parameter passed.
el_GR: Λανθασμένο αίτημα. Η παράμετρος «κατάσταση» δεν πέρασε.

en: Begin by adding your files to the library using the 'Add Media' menu button. You can drag and drop your files to this window too.
el_GR: Ξεκινήστε με την προσθήκη αρχείων στη βιβλιοθήκη επιλέγοντας 'Προσθήκη Πολυμέσων' στο μενού. Μπορείτε να κάνετε και drag-and-drop στα αρχεία σας σε αυτό το παράθυρο.

en: Bit Rate
el_GR: Ρυθμός Bit:

en: Bit Rate:
el_GR: Ρυθμός Δεδομένων:

en: By checking this box, I agree to Sourcefabric's %sprivacy policy%s.
el_GR: Με την επιλογή του πλαισίου, συμφωνώ με την %sπολιτική απορρήτου%s της Sourcefabric.

en: Calendar
el_GR: Ημερολόγιο

en: Can not connect to the streaming server
el_GR: Αδύνατη η σύνδεση με τον διακομιστή streaming

en: Can't drag and drop repeating shows
el_GR: Δεν είναι δυνατό το drag and drop επαναλαμβανόμενων εκπομπών

en: Can't move a past show
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση περασμένης εκπομπής

en: Can't move a recorded show less than 1 hour before its rebroadcasts.
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση ηχογραφημένης εκπομπής σε λιγότερο από 1 ώρα πριν από την αναμετάδοση της.

en: Can't move show into past
el_GR: Δεν είναι δυνατή η μετακίνηση εκπομπής στο παρελθόν

en: Can't set cue in to be larger than cue out.
el_GR: Το cue in δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερης διάρκειας από το cue out.

en: Can't set cue out to be greater than file length.
el_GR: Το cue out δεν μπορεί να είναι μεγαλύτερο από το μήκος του αρχείου.

en: Can't set cue out to be smaller than cue in.
el_GR: Το cue out δεν μπορεί να είναι μικρότερο από το cue in.

en: Cancel
el_GR: Ακύρωση

en: Cancel Current Show
el_GR: Ακύρωση Τρέχουσας Εκπομπής

en: Cancel Current Show?
el_GR: Ακύρωση Τρέχουσας Εκπομπής;

en: Cancel current show
el_GR: Ακύρωση τρέχουσας εκπομπής

en: Cannot create show in the past
el_GR: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία εκπομπής στο παρελθόν

en: Cannot have duration 00h 00m
el_GR: Δεν μπορεί να έχει διάρκεια 00h 00m

en: Cannot have duration < 0m
el_GR: Δεν μπορεί να έχει διάρκεια < 0m

en: Cannot have duration greater than 24h
el_GR: Δεν μπορεί να έχει διάρκεια μεγαλύτερη από 24 ώρες

en: Cannot modify start date/time of the show that is already started
el_GR: Αδύνατη η τροποποίηση ημερομηνίας/ώρας έναρξης της  εκπομπής που έχει ήδη αρχίσει

en: Cannot schedule outside a show.
el_GR: Δεν είναι δυνατός ο προγραμματισμός εκτός εκπομπής.

en: Cannot schedule overlapping shows
el_GR: Δεν είναι δυνατός ο προγραμματισμός αλληλοεπικαλυπτόμενων εκπομπών

en: Cannot schedule overlapping shows.
    Note: Resizing a repeating show affects all of its repeats.
el_GR: Δεν είναι δυνατός ο προγραμματισμός αλληλοεπικαλυπτώμενων εκπομπών.
     Σημείωση: Η αλλαγή μεγέθους μιας εκπομπής επηρεάζει όλες τις επαναλήψεις της.

en: Channels:
el_GR: Κανάλια

en: Check this box to automatically switch off Master/Show source upon source disconnection.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να σβήσει αυτόματα η Κύρια/Εμφάνιση πηγής κατά την αποσύνδεση πηγής.

en: Check this box to automatically switch on Master/Show source upon source connection.
el_GR: Επιλέξτε αυτό το πλαίσιο για να ενεργοποιηθεί αυτόματα η η Κύρια/Εμφάνιση πηγής κατά την σύνδεση πηγής.

en: Check this option to enable metadata for OGG streams (stream metadata is the track title, artist, and show name that is displayed in an audio player). VLC and mplayer have a serious bug when playing an OGG/VORBIS stream that has metadata information enabled: they will disconnect from the stream after every song. If you are using an OGG stream and your listeners do not require support for these audio players, then feel free to enable this option.
el_GR: Τσεκάρετε αυτή την επιλογή για να ενεργοποιήσετε τα μεταδεδομένα για OGG streams (τα stream μεταδεδομένα είναι ο τίτλος του κομματιού και του καλλιτέχνη, που εμφανίζονται σε ένα audio player). VLC και mplayer προκαλούν βλάβες κατά την αναπαραγωγή ενός OGG / Vorbis stream, το οποίο έχει ενεργοποιημένες τις πληροφορίες μεταδεδομένων: θα αποσυνδέονται από το stream μετά από κάθε κομμάτι. Εάν χρησιμοποιείτε ένα OGG stream και οι ακροατές σας δεν απαιτούν υποστήριξη για αυτές τις συσκευές αναπαραγωγής ήχου, τότε μπορείτε να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: Choose Days:
el_GR: Επιλέξτε Ημέρες:

en: Choose Folder to Watch
el_GR: Επιλογή Φακέλου για Προβολή

en: Choose Storage Folder
el_GR: Επιλογή Φακέλου Αποθήκευσης

en: Choose folder
el_GR: Επιλέξτε φάκελο

en: City:
el_GR: Πόλη

en: Click the box below to advertise your station on %sSourcefabric.org%s. In order to promote your station, 'Send support feedback' must be enabled. This data will be collected in addition to the support feedback.
el_GR: Κάντε κλικ στο παρακάτω πλαίσιο για να διαφημίσετε το σταθμό σας στην ιστοσελίδα %s Sourcefabric.org %s . Προκειμένου να το κάνετε πρέπει η επιλογή 'Αποστολή σχολίων υποστήριξης» να είναι ενεργοποιημένη. Αυτά τα δεδομένα θα συλλέγονται μαζί με τo feedback σας.

en: Click the box below to promote your station on %sSourcefabric.org%s.
el_GR: Κάντε κλικ στο παρακάτω πλαίσιο για να προωθήσετε τον σταθμό σας στην ιστοσελίδα %sSourcefabric.org%s .

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Composer
el_GR: Συνθέτης

en: Composer:
el_GR: Συνθέτης:

en: Conductor
el_GR: Μαέστρος

en: Conductor:
el_GR: Μαέστρος:

en: Configure Mail Server
el_GR: Διαμόρφωση Διακομιστή Αλληλογραφίας

en: Confirm new password
el_GR: Επιβεβαίωση νέου κωδικού πρόσβασης

en: Connected to the streaming server
el_GR: Συνδέθηκε με τον διακομιστή streaming

en: Connection URL:
el_GR: URL Σύνδεσης:

en: Contents of Show
el_GR: Περιεχόμενα Εκπομπής

en: Copied %s row%s to the clipboard
el_GR: Αντιγράφηκαν %s σειρές%s στο πρόχειρο

en: Copy of %s
el_GR: Αντιγραφή από %s

en: Could not delete some scheduled files.
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η διαγραφή ορισμένων προγραμματισμένων αρχείων.

en: Could not parse M3U playlist
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση της λίστας αναπαραγωγής M3U

en: Could not parse PLS playlist
el_GR: Αδυναμία ανάλυσης λίστας αναπαραγωγής PLS

en: Could not parse XSPF playlist
el_GR: Δεν ήταν δυνατή η ανάλυση της λίστας αναπαραγωγής XSPF

en: Country:
el_GR: Χώρα

en: Create a show by going to 'Calendar' in the menu bar, and then clicking the '+ Show' icon. This can be either a one-time or repeating show. Only admins and program managers can add shows.
el_GR: Δημιουργήστε μια εκπομπή πηγαίνοντας στο «Ημερολόγιο» και στη συνέχεια κάνοντας κλικ στο εικονίδιο '+Εκπομπή'. Αυτό μπορεί να είναι είτε μια ή επαναλαμβανόμενες εκπομπές. Μόνο οι διαχειριστές και οι μουσικοί παραγωγοί μπορούν να επεξεργαστούν την εκπομπή.

en: Create playlists, smart blocks, and webstreams
el_GR: Δημιουργία λιστών αναπαραγωγής, smart blocks, και webstreams

en: Creative Commons Attribution
el_GR: Απόδοση Creative Commons

en: Creative Commons Attribution No Derivative Works
el_GR: Απόδοση Creative Commons Όχι Παράγωγα Έργα

en: Creative Commons Attribution Noncommercial
el_GR: Απόδοση Creative Commons Μη Εμπορική Χρήση

en: Creative Commons Attribution Noncommercial Non Derivate Works
el_GR: Απόδοση Creative Commons Μη Εμπορική Χρήση Όχι Παράγωγα Έργα

en: Creative Commons Attribution Noncommercial Share Alike
el_GR: Απόδοση Creative Commons Μη Εμπορική Χρήση Share Alike

en: Creative Commons Attribution Share Alike
el_GR: Απόδοση Creative Commons Share Alike

en: Creator
el_GR: Δημιουργός

en: Creator:
el_GR: Δημιουργός:

en: Cue in and cue out are null.
el_GR: Cue in και cue out είναι μηδέν.

en: Current
el_GR: Τρέχουσα

en: Current Import Folder:
el_GR: Τρέχων Φάκελος Εισαγωγής:

en: Current Show:
el_GR: Τρέχουσα Εκπομπή:

en: Custom Password
el_GR: Προσαρμοσμένος Κωδικός Πρόσβασης

en: Custom Username
el_GR: Προσαρμοσμένο Όνομα Χρήστη

en: DJs can do the following:
el_GR: Οι DJ μπορούν να κάνουν τα παρακάτω

en: Date End:
el_GR: Ημερομηνία Λήξης:

en: Date Start:
el_GR: Ημερομηνία Έναρξης:

en: Date/Time End:
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα Λήξης:

en: Date/Time Start:
el_GR: Ημερομηνία/Ώρα Έναρξης:

en: Day must be specified
el_GR: Η μέρα πρέπει να προσδιοριστεί

en: Dec
el_GR: Δεκ

en: December
el_GR: Δεκέμβριος

en: Default Fade (s):
el_GR: Fade Προεπιλογής (s):

en: Default Genre:
el_GR: Προεπιλεγμένο Είδος:

en: Default Interface Language
el_GR: Προεπιλογή Γλώσσας Interface

en: Default Interface Timezone
el_GR: Προεπιλογή Ζώνης Ώρας Interface

en: Default Length:
el_GR: Προεπιλεγμένη Διάρκεια:

en: Default License:
el_GR: Προεπιλεγμένη Άδεια :

en: Default Track Type:
el_GR: Προεπιλεγμένος Τύπος Κομματιού:

en: Delete
el_GR: Διαγραφή

en: Delete This Instance
el_GR: Διαγραφή Του Παραδείγματος

en: Delete This Instance and All Following
el_GR: Διαγράψτε Του Παραδείγματος και Όλων των Ακόλουθών του

en: Delete selected item(s)?
el_GR: Διαγραφή επιλεγμένου στοιχείου/ων;

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Description:
el_GR: Περιγραφή:

en: Deselect all
el_GR: Κατάργηση όλων

en: Deselect this page
el_GR: Καταργήστε αυτήν την σελίδα

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένο

en: Disk
el_GR: Δίσκος

en: Disk Space
el_GR: Χώρος δίσκου

en: Done
el_GR: Ολοκληρώθηκε

en: Download
el_GR: Λήψη

en: Drag files here.
el_GR: Σύρετε αρχεία εδώ.

en: Duplicate Playlist
el_GR: Αντιγραφή Λίστας Αναπαραγωγής

en: Duration
el_GR: Διάρκεια

en: Duration:
el_GR: Διάρκεια:

en: Dynamic
el_GR: Δυναμικό

en: Dynamic Smart Block
el_GR: Δυναμικά Smart Block

en: Dynamic Smart Block Criteria:
el_GR: Κριτήρια Δυναμικών Smart Block:

en: Dynamic block is not previewable
el_GR: Αδύνατη η προεπισκόπιση του δυναμικού block

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Edit Metadata
el_GR: Επεξεργασία Μεταδεδομένων

en: Edit Show
el_GR: Επεξεργασία Εκπομπής

en: Email / Mail Server Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Δακομιστή Email / Αλληλογραφίας

en: Email Address
el_GR: Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: Email could not be sent. Check your mail server settings and ensure it has been configured properly.
el_GR: Το e-mail δεν μπόρεσε να σταλεί. Ελέγξτε τις ρυθμίσεις email του διακομιστή σας και βεβαιωθείτε ότι έχει ρυθμιστεί σωστά.

en: Email sent
el_GR: Το e-mail εστάλη

en: Empty playlist
el_GR: Άδειασμα λίστας αναπαραγωγής

en: Empty smart block
el_GR: Άδειασμα smart block

en: Enable Replay Gain
el_GR: Ενεργοποίηση Επανάληψη Κέρδους

en: Enable SoundCloud Upload
el_GR: Ενεργοποίηση Ανεβάσματος SoundCloud

en: Enable System Emails (Password Reset)
el_GR: Ενεργοποίηση Emails Συστήματος (Επαναφορά κωδικού πρόσβασης)

en: Enabled
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Enabled:
el_GR: Ενεργοποιημένο

en: Encoded By
el_GR: Κωδικοποιήθηκε από

en: End
el_GR: Τέλος

en: End date must be after start date
el_GR: Η ημερομηνία λήξης πρέπει να είναι μετά την ημερομηνία έναρξης

en: End date/time cannot be in the past
el_GR: Η λήξη ημερομηνίας/χρόνου δεν μπορεί να είναι στο παρελθόν

en: Error code:
el_GR: Κωδικός σφάλματος:

en: Error msg:
el_GR: Μήνυμα σφάλματος:

en: Error: File too large:
el_GR: Σφάλμα: Πολύ μεγάλο αρχείο:

en: Error: Invalid file extension:
el_GR: Σφάλμα: Μη έγκυρη προέκταση αρχείου:

en: Expand Dynamic Block
el_GR: Επέκταση Δυναμικών Block

en: Expand Static Block
el_GR: Επέκταση Στατικών Block

en: Failed to create 'organize' directory.
el_GR: Αποτυχία δημιουργίας «οργάνωση» directory.

en: Feb
el_GR: Φεβ

en: February
el_GR: Φεβρουάριος

en: File Path:
el_GR: Διαδρομή Αρχείου

en: File count error.
el_GR: Σφάλμα μέτρησης αρχείων.

en: File does not exist in Airtime
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει στο Airtime

en: File does not exist in Airtime.
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει στο Airtime.

en: File doesn't exist in Airtime.
el_GR: Το αρχείο δεν υπάρχει στο Airtime.

en: File extension error.
el_GR: Σφάλμα επέκτασης αρχείου.

en: File import in progress...
el_GR: Εισαγωγή αρχείου σε εξέλιξη...

en: File size error.
el_GR: Σφάλμα μεγέθους αρχείου.

en: File: %f, size: %s, max file size: %m
el_GR: Αρχείο: %f, μέγεθος: %s, μέγιστο μέγεθος αρχείου: %m

en: File: %s
el_GR: Αρχείο: %s

en: Files
el_GR: Αρχεία

en: Filter By Show:
el_GR: Φιλτράρισμα βάσει Εκπομπών:

en: Filter History
el_GR: Φιλτράρισμα Ιστορίας

en: Find Shows
el_GR: Εύρεση Εκπομπών

en: First Name
el_GR: Όνομα

en: Firstname:
el_GR: Όνομα:

en: For more detailed help, read the %suser manual%s.
el_GR: Για περισσότερες αναλυτικές οδηγίες, διαβάστε το %sεγχειρίδιο%s .

en: For more details, please read the %sAirtime Manual%s
el_GR: Για περισσότερες λεπτομέρειες, παρακαλούμε διαβάστε το %sAirtime Εγχειρίδιο%s

en: Fr
el_GR: Πα

en: Fri
el_GR: Παρ

en: Friday
el_GR: Παρασκευή

en: From {from} to {to}
el_GR: Από {από} σε {σε}

en: Generate
el_GR: Δημιουργία

en: Generate playlist content and save criteria
el_GR: Δημιουργία λίστας αναπαραγωγής περιεχομένου και αποθήκευση κριτηρίων

en: Generic error.
el_GR: Γενικό σφάλμα.

en: Genre
el_GR: Είδος

en: Genre:
el_GR: Είδος:

en: Get new password
el_GR: Αποκτήστε νέο κωδικό πρόσβασης

en: Getting Started
el_GR: Έναρξη

en: Getting information from the server...
el_GR: Λήψη πληροφοριών από το διακομιστή...

en: Given email not found.
el_GR: Το email δεν βρέθηκε.

en: Global Settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: Guest
el_GR: Επισκέπτης

en: Guests can do the following:
el_GR: Οι επισκέπτες μπορούν να κάνουν τα παρακάτω

en: HTTP Error.
el_GR: Σφάλμα HTTP.

en: Hardware Audio Output
el_GR: Έξοδος Hardware Ήχου

en: Help
el_GR: Βοήθεια

en: Help Airtime improve by letting Sourcefabric know how you are using it. This information will be collected regularly in order to enhance your user experience.%sClick the 'Send support feedback' box and we'll make sure the features you use are constantly improving.
el_GR: Βοηθείστε το Airtime ενημερώνοντας τη Sourcefabric για τη χρήση που του κάνετε. Αυτές οι πληροφορίες θα συλλέγονται τακτικά, προκειμένου να ενισχύσουν την εμπειρία των χρηστών σας. %s Κάντε κλικ στο πλαίσιο Αποστολή σχολίων υποστήριξης» και θα βεβαιωθείτε ότι οι λειτουργίες που χρησιμοποιείτε βελτιώνοται συνεχώς.

en: Help Airtime improve by letting us know how you are using it. This info will be collected regularly in order to enhance your user experience.%sClick 'Yes, help Airtime' and we'll make sure the features you use are constantly improving.
el_GR: Βοηθείστε στη βελτίωση του Airtime, ενημερώνοντας μας για την χρήση που του κάνετε. Αυτές οι πληροφορίες θα συλλέγονται τακτικά, προκειμένου να ενισχύσουν την εμπειρία των χρηστών σας. %sΚάντε κλικ στο κουμπί 'Ναι, βοηθώ το Airtime' και θα βεβαιωθείτε ότι οι λειτουργίες που χρησιμοποιείτε συνεχώς βελτιώνεται.

en: Here's how you can get started using Airtime to automate your broadcasts:
el_GR: Διαβάστε τις οδηγίες για να ξεκινήσετε να χρησιμοποιείται το Airtime, για την αυτοματοποίηση των εκπομπών σας:

en: Hi %s, 
    
    Click this link to reset your password:
el_GR: Γεια σας %s , 
    
    Πατήστε αυτόν τον σύνδεσμο για να επαναφέρετε τον κωδικό πρόσβασής σας:

en: Hour
el_GR: Ώρα

en: IO error.
el_GR: Σφάλμα IO

en: ISRC Number:
el_GR: Αριθμός ISRC:

en: Icecast Vorbis Metadata
el_GR: Μεταδεδομένα Icecast Vorbis

en: If Airtime is behind a router or firewall, you may need to configure port forwarding and this field information will be incorrect. In this case you will need to manually update this field so it shows the correct host/port/mount that your DJ's need to connect to. The allowed range is between 1024 and 49151.
el_GR: Αν το Airtime είναι πίσω από ένα τείχος προστασίας ή router, ίσως χρειαστεί να ρυθμίσετε την προώθηση port και οι πληροφορίες πεδίου θα είναι λανθασμένες. Σε αυτή την περίπτωση θα πρέπει να ενημερώσετε αυτό το πεδίο, ώστε να δείχνει το σωστό host/port/mount που χρειάζονται οι DJ σας για να συνδεθούν. Το επιτρεπόμενο εύρος είναι μεταξύ 1024 και 49151.

en: If you change the username or password values for an enabled stream the playout engine will be rebooted and your listeners will hear silence for 5-10 seconds. Changing the following fields will NOT cause a reboot: Stream Label (Global Settings), and Switch Transition Fade(s), Master Username, and Master Password (Input Stream Settings). If Airtime is recording, and if the change causes a playout engine restart, the recording will be interrupted.
el_GR: Εάν αλλάξετε το όνομα χρήστη ή τον κωδικό πρόσβασης για ένα ενεργοποιημένο stream, η μηχανή playout θα πραγματοποιήσει επανεκκίνηση και οι ακροατές σας θα ακούσουν σιωπή για 5-10 δευτερόλεπτα. Με την αλλαγή των παρακάτω πεδίων ΔΕΝ θα προκληθεί επανεκκίνηση: Stream Label (Γενικές Ρυθμίσεις), και Εναλλαγή Fade(s) Μετάβασης, Κύριο Όνομα χρήστη  και Κύριος Κωδικός πρόσβασης (Ρυθμίσεις Stream Εισόδου). Αν το Airtime ηχογραφεί και αν η αλλαγή προκαλέσει επανεκκίνηση της μηχανής playout, η ηχογράφηση θα διακοπεί.

en: If your Icecast server expects a username of 'source', this field can be left blank.
el_GR: Εάν ο διακομιστής Icecast περιμένει ένα όνομα χρήστη από την «πηγή», αυτό το πεδίο μπορεί να μείνει κενό.

en: If your live streaming client does not ask for a username, this field should be 'source'.
el_GR: Εάν ο live streaming πελάτη σας δεν ζητά ένα όνομα χρήστη, το πεδίο αυτό θα πρέπει να είναι η «πηγή».

en: Image must be one of jpg, jpeg, png, or gif
el_GR: Η εικόνα πρέπει να είναι jpg, jpeg, png ή gif

en: Import Folder:
el_GR: Εισαγωγή Φακέλου:

en: Import media files
el_GR: Εισαγωγή αρχείων πολυμέσων

en: Init error.
el_GR: Σφάλμα αρχικοποίησης.

en: Input Stream Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Stream Εισόδου

en: Input must be a number
el_GR: Το input πρέπει να είναι αριθμός

en: Input must be a positive number
el_GR: Το input πρέπει να είναι θετικός αριθμός

en: Input must be in the format: hh:mm:ss.t
el_GR: Το input πρέπει να είναι υπό μορφής: ωω: λλ: ss.t

en: Input must be in the format: yyyy-mm-dd
el_GR: Το input πρέπει να είναι υπό μορφής: εεεε-μμ-ηη

en: Invalid character entered
el_GR: Εισαγωγή άκυρου χαρακτήρα

en: Invalid form values.
el_GR: Άκυρες μορφές αξίας.

en: Invalid webstream - This appears to be a file download.
el_GR: Μη έγκυρο webstream - Αυτό φαίνεται να αποτελεί αρχείο λήψης.

en: Isrc Number:
el_GR: Αριθμός ISRC:

en: Jabber:
el_GR: Jabber

en: Jan
el_GR: Ιαν

en: January
el_GR: Ιανουάριος

en: Jul
el_GR: Ιουλ

en: July
el_GR: Ιούλιος

en: Jump to the current playing track
el_GR: Μετάβαση στο τρέχον κομμάτι

en: Jun
el_GR: Ιουν

en: June
el_GR: Ιούνιος

en: Label
el_GR: Εταιρεία

en: Label:
el_GR: Δισκογραφική:

en: Language
el_GR: Γλώσσα

en: Language:
el_GR: Γλώσσα:

en: Last Modified
el_GR: Τελευταία τροποποίηση

en: Last Name
el_GR: Επώνυμο

en: Last Played
el_GR: Τελευταία αναπαραγωγή

en: Lastname:
el_GR: Επώνυμο:

en: Length
el_GR: Διάρκεια

en: Length needs to be greater than 0 minutes
el_GR: Το μήκος πρέπει να είναι μεγαλύτερο από 0 λεπτά

en: Length should be of form "00h 00m"
el_GR: Το μήκος πρέπει να είναι υπό μορφής "00h 00m"

en: Length:
el_GR: Διάρκεια:

en: Library
el_GR: Βιβλιοθήκη

en: Limit cannot be empty or smaller than 0
el_GR: Το όριο δεν μπορεί να είναι κενό ή μικρότερο από 0

en: Limit cannot be more than 24 hrs
el_GR: Το όριο δεν μπορεί να είναι ξεπερνάει τις 24 ώρες

en: Limit to
el_GR: Όριο για

en: Limit to
el_GR: Όριο για

en: Limit to:
el_GR: Όριο για:

en: Listen
el_GR: Ακούστε!

en: Listener Count Over Time
el_GR: Καταμέτρηση Ακροατών με την Πάροδου Χρόνου

en: Listener Count on %s: %s
el_GR: Καταμέτρηση Ακροατών για %s : %s

en: Listener Stats
el_GR: Στατιστικές Ακροατών

en: Live Stream Input
el_GR: Είσοδος Live Stream

en: Live stream
el_GR: Ζωντανό Stream

en: Loading...
el_GR: Φόρτωση...

en: Login
el_GR: Σύνδεση

en: Login name is not unique.
el_GR: Το όνομα εισόδου δεν είναι μοναδικό.

en: Logout
el_GR: Έξοδος

en: Look in
el_GR: Κοιτάξτε σε

en: Looks like the page you were looking for doesn't exist!
el_GR: Η σελίδα που ψάχνατε δεν υπάρχει!

en: Mail Server
el_GR: Διακομιστής Αλληλογραφίας

en: Manage Media Folders
el_GR: Διαχείριση Φακέλων Πολυμέσων

en: Manage Users
el_GR: Διαχείριση Χρηστών

en: Manage all library content
el_GR: Διαχείριση όλου του περιεχομένου βιβλιοθήκης

en: Manage assigned show content
el_GR: Διαχείριση ανατεθημένου περιεχομένου εκπομπής

en: Manage preferences
el_GR: Διαχείριση προτιμήσεων

en: Manage their own library content
el_GR: Διαχείριση δικού τους περιεχομένου βιβλιοθήκης

en: Manage users
el_GR: Διαχείριση Χρηστών

en: Manage watched folders
el_GR: Διαχείριση προβεβλημένων φακέλων

en: Mar
el_GR: Μαρ

en: March
el_GR: Μάρτιος

en: Master Password
el_GR: Κύριος Κωδικός Πρόσβασης

en: Master Source
el_GR: Κύρια Πηγή

en: Master Source Connection URL
el_GR: URL Σύνδεσης Κύριας Πηγής

en: Master Source Connection URL:
el_GR: URL Σύνδεσης Κυρίαρχης Πηγής:

en: Master Source Mount Point
el_GR: Κύριο Σημείο Προσάρτησης Πηγής

en: Master Source Port
el_GR: Κύριο Port Πηγής

en: Master Stream
el_GR: Κύριο Stream

en: Master Username
el_GR: Κύριο Όνομα Χρήστη

en: May
el_GR: Μάιος

en: Media Folders
el_GR: Φάκελοι Πολυμέσων

en: Memory
el_GR: Μνήμη

en: Mime
el_GR: Μίμος

en: Minute
el_GR: Λεπτό

en: Mo
el_GR: Δε

en: Mobile Phone:
el_GR: Κινητό Τηλέφωνο:

en: Mon
el_GR: Δευ

en: Monday
el_GR: Δευτέρα

en: Mood
el_GR: Διάθεση

en: Mood:
el_GR: Διάθεση:

en: Mount Point
el_GR: Σημείο Προσάρτησης

en: Mount cannot be empty with Icecast server.
el_GR: Η προσάρτηση δεν μπορεί να είναι κενή με διακομιστή Icecast.

en: Moving %s Items
el_GR: Μετακίνηση Στοιχείων %s

en: Moving 1 Item
el_GR: Μετακίνηση 1 Στοιχείου

en: Must wait 1 hour to rebroadcast.
el_GR: Πρέπει να περιμένετε 1 ώρα για την αναμετάδοση.

en: Must wait at least 1 hour to rebroadcast
el_GR: Πρέπει να περιμένετε τουλάχιστον 1 ώρα για την αναμετάδοση

en: My Account
el_GR: Ο λογαριασμός μου

en: Name
el_GR: Ονομασία

en: Name:
el_GR: Όνομα:

en: New
el_GR: Νέο

en: New Playlist
el_GR: Νέα λίστα αναπαραγωγής

en: New Smart Block
el_GR: Νέο Smart Block

en: New User
el_GR: Νέος Χρήστης

en: New Webstream
el_GR: Νέο Webstream

en: New password
el_GR: Νέος κωδικός πρόσβασης

en: New version available:
el_GR: Νέα έκδοση διαθέσιμη:

en: Next:
el_GR: Επόμενο

en: No End?
el_GR: Χωρίς Τέλος;

en: No MIME type found for webstream.
el_GR: Δεν βρέθηκε τύπος MIME για webstream.

en: No Records
el_GR: Κανένα Αρχείο

en: No action available
el_GR: Καμία διαθέσιμη δράση

en: No open playlist
el_GR: Καμία ανοικτή λίστα αναπαραγωγής

en: No open smart block
el_GR: Κανένα ανοικτό smart block

en: No result found
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: No webstream
el_GR: Κανένα webstream

en: Not a valid Directory
el_GR: Μη έγκυρο Ευρετήριο

en: Note: Anything larger than 600x600 will be resized.
el_GR: Σημείωση: Οτιδήποτε μεγαλύτερο από 600x600 θα αλλάξει μέγεθος.

en: Nothing Scheduled
el_GR: Τίποτα δεν έχει προγραμματιστεί

en: Nov
el_GR: Νοε

en: November
el_GR: Νοέμβριος

en: Now Playing
el_GR: Αναπαραγωγή σε Εξέλιξη

en: OK
el_GR: ΟΚ

en: Oct
el_GR: Οκτ

en: October
el_GR: Οκτώβριος

en: Off Air Metadata
el_GR: Μεταδεδομένα Off Air

en: Ok
el_GR: Οκ

en: One Shot Sample
el_GR: Δείγμα Shot

en: Only numbers are allowed.
el_GR: Επιτρέπονται μόνο αριθμοί.

en: Open
el_GR: Άνοιγμα

en: Open library to add or remove content
el_GR: Άνοιγμα βιβλιοθήκης για προσθήκη ή αφαίρεση περιεχομένου

en: Original
el_GR: Πρώτυπο

en: Original Length:
el_GR: Αρχική Διάρκεια:

en: Other
el_GR: Άλλο

en: Output Stream Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Stream Εξόδου

en: Output Type
el_GR: Τύπος Εξόδου

en: Override
el_GR: Παράκαμψη

en: Owner
el_GR: Ιδιοκτήτης

en: Page not found
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: Page not found!
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε!

en: Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης

en: Password confirmation does not match your password.
el_GR: Η επιβεβαίωση κωδικού δεν ταιριάζει με τον κωδικό πρόσβασής σας.

en: Password field cannot be empty.
el_GR: Το πεδίο 'Κωδικός Πρόσβασης' δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Password:
el_GR: Κωδικός πρόσβασης:

en: Passwords do not match
el_GR: Οι κωδικοί πρόσβασης δεν συμπίπτουν

en: Phone:
el_GR: Τηλέφωνο:

en: Played
el_GR: Παίχτηκε

en: Playlist Contents:
el_GR: Περιεχόμενα Λίστας Αναπαραγωγής:

en: Playlist crossfade
el_GR: Crossfade λίστας αναπαραγωγής

en: Playlist preview
el_GR: Προεπισκόπηση λίστας αναπαραγωγής

en: Playlist saved
el_GR: Οι λίστες αναπαραγωγής αποθηκεύτηκαν

en: Playlist shuffled
el_GR: Ανασχηματισμός λίστας αναπαραγωγής

en: Playlists
el_GR: Λίστες αναπαραγωγής

en: Playout History
el_GR: Ιστορία Playout

en: Please enter and confirm your new password in the fields below.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε και επαληθεύστε τον νέο κωδικό πρόσβασής σας στα παρακάτω πεδία.

en: Please enter your account e-mail address. You will receive a link to create a new password via e-mail.
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε τη διεύθυνση e-mail σας. Θα λάβετε ένα σύνδεσμο για να δημιουργήσετε έναν νέο κωδικό πρόσβασης μέσω e-mail.

en: Please enter your user name and password
el_GR: Παρακαλώ εισάγετε το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής σας

en: Please make sure admin user/password is correct on System->Streams page.
el_GR: Παρακαλούμε σιγουρευτείτε ότι ο χρήστης/κωδικός πρόσβασης διαχειριστή είναι σωστός στη σελίδα Σύστημα>Streams.

en: Please select a cursor position on timeline.
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε μια θέση δρομέα στο χρονοδιάγραμμα.

en: Please selection an option
el_GR: Παρακαλούμε επιλέξτε μια επιλογή

en: Please upgrade to
el_GR: Παρακαλούμε να αναβαθμίσετε σε

en: Port
el_GR: Θύρα

en: Port %s is not available
el_GR: Μη διαθέσιμο Port %s

en: Port cannot be empty.
el_GR: Το Port δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Preferences
el_GR: Προτιμήσεις

en: Preferences updated.
el_GR: Οι προτιμήσεις ενημερώθηκαν.

en: Preview
el_GR: Προεπισκόπηση

en: Previous:
el_GR: Προηγούμενο

en: Problem with Liquidsoap...
el_GR: Πρόβλημα με Liquidsoap ...

en: Processing...
el_GR: Επεξεργασία...

en: Progam Managers can do the following:
el_GR: Οι Μάνατζερ Προγράμματος μπορούν να κάνουν τα παρακάτω:

en: Program Manager
el_GR: Διευθυντής Προγράμματος

en: Promote my station on Sourcefabric.org
el_GR: Προώθηση του σταθμού μου στην ιστοσελίδα  Sourcefabric.org

en: Purchase your copy of Airtime
el_GR: Αγοράστε το δικό σας αντίγραφο του Airtime

en: RESET
el_GR: ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ

en: Re-upload to SoundCloud
el_GR: Επαναφόρτωση σε SoundCloud

en: Rebroadcast of %s from %s
el_GR: Αναμετάδοση του %s από %s

en: Rebroadcast of show %s from %s at %s
el_GR: Αναμετάδοση της εκπομπής %s από %s σε %s

en: Rebroadcast?
el_GR: Αναμετάδοση;

en: Record & Rebroadcast
el_GR: Εγγραφή και Αναμετάδοση

en: Record from Line In?
el_GR: Ηχογράφηση από Line In;

en: Recording
el_GR: Εγγραφή

en: Recording From Line In
el_GR: Ηχογράφηση Από Line In

en: Recording:
el_GR: Εγγραφή

en: Register Airtime
el_GR: Εγγραφή σε Airtime

en: Remind me in 1 week
el_GR: Υπενθύμιση σε 1 εβδομάδα

en: Remind me never
el_GR: Καμία υπενθύμιση

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Remove All Content
el_GR: Αφαίρεση Όλου του Περιεχομένου

en: Remove all content?
el_GR: Αφαίρεση όλου του περιεχομένου;

en: Remove cursor
el_GR: Αφαίρεση cursor

en: Remove overbooked tracks
el_GR: Αφαίρεση υπεράριθμων κρατήσεων κομματιών

en: Remove selected scheduled items
el_GR: Αφαίρεση επιλεγμένων προγραμματισμένων στοιχείων

en: Remove watched directory
el_GR: Αφαίρεση προβεβλημμένου ευρετηρίου

en: Repeat Days:
el_GR: Επανάληψη Ημερών:

en: Repeat Type:
el_GR: Τύπος Επανάληψης:

en: Repeats?
el_GR: Επαναλήψεις;

en: Replay Gain
el_GR: Κέρδος Επανάληψης

en: Replay Gain Modifier
el_GR: Τροποποιητής Επανάληψης Κέρδους

en: Requires Authentication
el_GR: Απαιτείται Έλεγχος Ταυτότητας

en: Rescan watched directory (This is useful if it is network mount and may be out of sync with Airtime)
el_GR: Επανασάρωση προβεβλημμένου ευρετηρίου (Αυτό είναι χρήσιμο αν το δίκτυο στήριξης είναι εκτός συγχρονισμού με το Airtime)

en: Reset Password 'From' Email
el_GR: Επαναφορά Κωδικού πρόσβασης 'Από' E-mail

en: Reset password
el_GR: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Restore password
el_GR: Επαναφορά κωδικού πρόσβασης

en: Retreiving data from the server...
el_GR: Ανάκτηση δεδομένων από το διακομιστή...

en: Retrieving data from the server...
el_GR: Ανάκτηση δεδομένων από τον διακομιστή...

en: Sa
el_GR: Σα

en: Sample Rate
el_GR: Ρυθμός δειγματοληψίας

en: Sample Rate (kHz)
el_GR: Ρυθμός Δειγματοληψίας (kHz)

en: Sample Rate:
el_GR: Ρυθμός δειγματοληψίας:

en: Sat
el_GR: Σαβ

en: Saturday
el_GR: Σάββατο

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Save playlist
el_GR: Αποθήκευση λίστας αναπαραγωγής

en: Schedule shows
el_GR: Πρόγραμμα εκπομπών

en: Scheduled Play
el_GR: Προγραμματισμένη Αναπαραγωγή

en: Search Users:
el_GR: Αναζήτηση Χρηστών:

en: Security error.
el_GR: Σφάλμα ασφάλειας.

en: Select
el_GR: Επιλογή

en: Select Country
el_GR: Επιλέξτε Χώρα

en: Select Days:
el_GR: Επιλέξτε Ημέρες:

en: Select all
el_GR: Επιλογή όλων

en: Select criteria
el_GR: Επιλέξτε κριτήρια

en: Select cursor
el_GR: Επιλέξτε cursor

en: Select files
el_GR: Επιλογή αρχείων

en: Select modifier
el_GR: Επιλέξτε τροποποιητή

en: Select none
el_GR: Καμία Επιλογή

en: Select stream:
el_GR: Επιλέξτε stream:

en: Select this page
el_GR: Επιλέξτε αυτή τη σελίδα

en: Select your media from the left pane and drag them to your show in the right pane.
el_GR: Επιλέξτε τα πολυμέσα σας από το αριστερό τμήμα του παραθύρου και σύρετέ τα στην εκπομπή σας στο δεξιό τμήμα.

en: Send support feedback
el_GR: Αποστολή Σχολίων Υποστήριξης

en: Sep
el_GR: Σεπ

en: September
el_GR: Σεπτέμβριος

en: Server
el_GR: Διακομιστής

en: Server cannot be empty.
el_GR: Ο διακομιστής δεν μπορεί να είναι κενός.

en: Service
el_GR: Εξυπηρέτηση

en: Service Type:
el_GR: Τύπος Υπηρεσίας:

en: Set
el_GR: Ορισμός

en: Set smart block type:
el_GR: Ορισμός τύπου smart block:

en: Settings updated successfully!
el_GR: Οι ρυθμίσεις ενημερώθηκαν επιτυχώς!

en: Share
el_GR: Μοιραστείτε

en: Should not overlap shows
el_GR: Αδύνατη η αλληλοεπικάλυψη εκπομπών

en: Show
el_GR: Εκπομπή

en: Show - Artist - Title
el_GR: Εκπομπή - Καλλιτέχνης - Τίτλος

en: Show / hide columns
el_GR: Εμφάνιση / απόκρυψη στηλών

en: Show Content
el_GR: Εμφάνιση Περιεχομένου

en: Show Empty
el_GR: Η εκπομπή είναι άδεια

en: Show Source
el_GR: Εμφάνιση Πηγής

en: Show Source Connection URL
el_GR: Εμφάνιση URL Σύνδεσης Πηγής

en: Show Source Connection URL:
el_GR: Εμφάνιση Πηγής URL Σύνδεσης:

en: Show Source Mount Point
el_GR: Εμφάνιση Σημείου Προσάρτησης Πηγής

en: Show Source Port
el_GR: Εμφάνιση Port Πηγής

en: Show is empty
el_GR: Η εκπομπή είναι άδεια

en: Show me what I am sending
el_GR: Δείξε μου τι στέλνω

en: Show was deleted because recorded show does not exist!
el_GR: Η εκπομπή διεγράφη επειδή δεν υπάρχει ηχογραφημένη εκπομπή!

en: Show:
el_GR: Εκπομπή:

en: Shows can have a max length of 24 hours.
el_GR: Η μέγιστη διάρκει εκπομπών είναι 24 ώρες.

en: Shows longer than their scheduled time will be cut off by a following show.
el_GR: Εκπομπές μεγαλύτερες από την προγραμματισμένη διάρκειά τους θα διακόπτονται από την επόμενη εκπομπή.

en: Shuffle playlist
el_GR: Shuffle λίστα αναπαραγωγής

en: Shuffle playlist content
el_GR: Περιεχόμενο λίστας Shuffle

en: Skype:
el_GR: Skype

en: Smart Block Options
el_GR: Επιλογές Smart Block

en: Smart block generated and criteria saved
el_GR: Το Smart block δημιουργήθηκε και τα κριτήρια αποθηκεύτηκαν

en: Smart block saved
el_GR: Το Smart block αποθηκεύτηκε

en: Something went wrong.
el_GR: Κάτι πήγε στραβά.

en: Sound Effect
el_GR: Εφέ Ήχου

en: SoundCloud Password
el_GR: Κωδικός πρόσβασης SoundCloud

en: SoundCloud Settings
el_GR: Ρυθμίσεις SoundCloud

en: SoundCloud Tags: (separate tags with spaces)
el_GR: SoundCloud Ετικέτες: (διαχωρίσετε ετικέτες με κενά)

en: Source Streams
el_GR: Πηγή Streams

en: Sourcefabric Privacy Policy
el_GR: Πολιτική Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων της Sourcefabric

en: Specific action is not allowed in demo version!
el_GR: Η συγκεκριμένη δράση δεν επιτρέπεται στη δοκιμαστική έκδοση!

en: Specify custom authentication which will work only for this show.
el_GR: Καθορίστε την προσαρμόσιμη πιστοποίηση, η οποία θα λειτουργήσει μόνο για αυτή την εκπομπή.

en: Spoken
el_GR: Ομιλούμενο

en: Start
el_GR: Έναρξη

en: Start upload
el_GR: Έναρξη ανεβάσματος

en: Static
el_GR: Στατικό

en: Static Smart Block
el_GR: Στατικά Smart Block

en: Static Smart Block Contents:
el_GR: Περιεχόμενα Στατικών Smart Block :

en: Station Description:
el_GR: Περιγραφή Σταθμού:

en: Station Logo:
el_GR: Λογότυπο Σταθμού:

en: Station Name
el_GR: Όνομα Σταθμού

en: Station Web Site:
el_GR: Ιστοσελίδα Σταθμού:

en: Station name - Show name
el_GR: Όνομα Σταθμού - Όνομα Εκπομπής

en: Station time
el_GR: Χρόνος σταθμού

en: Status
el_GR: Κατάσταση

en: Stem
el_GR: Στέλεχος

en: Stop Upload
el_GR: Στάση Ανεβάσματος

en: Stop recording current show?
el_GR: Πάυση ηχογράφησης τρέχουσας εκπομπής;

en: Stream Setting Updated.
el_GR: Η Ρύθμιση Stream Ενημερώθηκε.

en: Stream Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Stream

en: Stream Type:
el_GR: Τύπος Stream:

en: Stream URL:
el_GR: URL Stream:

en: Stream URL:
el_GR: URL Stream:

en: Style
el_GR: Στυλ

en: Su
el_GR: Κυ

en: Sun
el_GR: Κυρ

en: Sunday
el_GR: Κυριακή

en: Support Feedback
el_GR: Σχόλια Υποστήριξης

en: Support setting updated.
el_GR: Η ρύθμιση υποστήριξης ενημερώθηκε.

en: Switch Transition Fade (s)
el_GR: Διακόπτης Fade Μετάβασης (s)

en: System
el_GR: Σύστημα

en: Terms and Conditions
el_GR: Όροι και Προϋποθέσεις

en: Text Colour:
el_GR: Χρώμα Κειμένου:

en: Th
el_GR: Πε

en: The desired block length will not be reached if Airtime cannot find enough unique tracks to match your criteria. Enable this option if you wish to allow tracks to be added multiple times to the smart block.
el_GR: Η επιθυμητή διάρκεια του block δεν θα επιτευχθεί αν το Airtime δεν μπορέσει να βρεί αρκετά μοναδικά κομμάτια που να ταιριάζουν στα κριτήριά σας. Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν θέλετε να επιτρέψετε την πολλαπλή προσθήκη κομματιών στο smart block.

en: The file was not uploaded, there is %s MB of disk space left and the file you are uploading has a size of %s MB.
el_GR: Το αρχείο δεν ανέβηκε, υπάρχει %s MB ελεύθερου χώρου στο δίσκο και το αρχείο που ανεβάζετε έχει μέγεθος %s MB.

en: The file was not uploaded, this error can occur if the computer hard drive does not have enough disk space or the stor directory does not have correct write permissions.
el_GR: Το αρχείο δεν ανέβηκε, αυτό το σφάλμα μπορεί να προκύψει είτε διότι ο σκληρός δίσκος του υπολογιστή δεν έχει αρκετό χώρο ή διότι ο directory αποθήκευσης δεν έχει έγγυρες άδειες εγγραφής.

en: The following info will be displayed to listeners in their media player:
el_GR: Η παρακάτω πληροφορία θα εμφανίζεται στις συσκευές αναπαραγωγής πολυμέσων των ακροατών σας:

en: The schedule you're viewing is out of date!
el_GR: Το πρόγραμμα που βλέπετε δεν είναι ενημερωμένο!

en: The schedule you're viewing is out of date! (instance mismatch)
el_GR: Το πρόγραμμα που βλέπετε δεν είναι ενημερωμένο! (αναντιστοιχία παραδείγματος)

en: The schedule you're viewing is out of date! (sched mismatch)
el_GR: Το πρόγραμμα που βλέπετε δεν είναι έγκυρο! (αναντιστοιχία προγράμματος)

en: The show %s has been previously updated!
el_GR: Η εκπομπή %s έχει ενημερωθεί πρόσφατα!

en: The show %s is over and cannot be scheduled.
el_GR: Η εκπομπή %s έχει τελειώσει και δεν μπορεί να προγραμματιστεί.

en: The show instance doesn't exist anymore!
el_GR: Η εκπομπή δεν υπάρχει πια!

en: The soundcloud id for this file is:
el_GR: Η ταυτότητα SoundCloud για αυτό το αρχείο είναι:

en: The stream is disabled
el_GR: Το stream είναι απενεργοποιημένο

en: The value has to be numeric
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι αριθμός

en: The value should be an integer
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι ακέραιος αριθμός

en: The value should be in timestamp format(eg. 0000-00-00 or 00-00-00 00:00:00)
el_GR: Η τιμή θα πρέπει να είναι υπο μορφής ώρας (π.χ. 0000-00-00 ή 00-00-00 00:00:00)

en: The value should be less than %s characters
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι μικρότερη από %s χαρακτήρες

en: The value should be less then 2147483648
el_GR: Η τιμή πρέπει να είναι μικρότερη από 2147483648

en: The work is in the public domain
el_GR: Εργασία δημόσιας χρήσης

en: The year %s must be within the range of 1753 - 9999
el_GR: Το έτος %s πρέπει να είναι εντός του εύρους 1753 - 9999

en: Then you're good to go!
el_GR: Και είστε έτοιμοι!

en: There is no source connected to this input.
el_GR: Δεν υπάρχει καμία πηγή που είναι συνδεδεμένη σε αυτή την είσοδο.

en: There was an error while uploading to soundcloud.
el_GR: Υπήρξε ένα σφάλμα κατά το ανέβασμα στο SoundCloud.

en: This file appears to be corrupted and will not be added to media library.
el_GR: Αυτό το αρχείο φαίνεται να είναι κατεστραμμένο και δεν θα προστεθεί στη βιβλιοθήκη πολυμέσων.

en: This follows the same security pattern for the shows: only users assigned to the show can connect.
el_GR: Αυτό ακολουθεί το ίδιο πρότυπο ασφαλείας για τις εκπομπές: μόνο οι χρήστες της συγκεκριμένης εκπομπής μπορούν να συνδεθούν.

en: This is the admin username and password for Icecast/SHOUTcast to get listener statistics.
el_GR: Αυτό είναι το Icecast/SHOUTcast όνομα χρήστη και ο κωδικός πρόσβασης διαχειριστή για τις στατιστικές ακροατών.

en: This path is currently not accessible.
el_GR: Αυτή η διαδρομή δεν είναι προς το παρόν προσβάσιμη.

en: This show has no scheduled content.
el_GR: Αυτή η εκπομπή δεν έχει προγραμματισμένο περιεχόμενο.

en: This show is not completely filled with content.
el_GR: Η εκπομπή δεν εντελώς γεμάτη με περιεχόμενο

en: This version is no longer supported.
el_GR: Αυτή η έκδοση δεν υποστηρίζεται πλέον.

en: This version will soon be obsolete.
el_GR: Αυτή η έκδοση θα παρωχηθεί σύντομα.

en: Thu
el_GR: Πεμ

en: Thursday
el_GR: Πέμπτη

en: Time must be specified
el_GR: Η ώρα πρέπει να προσδιοριστεί

en: Timezone:
el_GR: Ζώνη Ώρας

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Title:
el_GR: Τίτλος:

en: To play the media you will need to either update your browser to a recent version or update your %sFlash plugin%s.
el_GR: Για να παίξετε τα πολυμέσα θα πρέπει είτε να αναβαθμίστε το πρόγραμμα περιήγησηής σας σε μια πρόσφατη έκδοση ή να ενημέρώσετε το %sFlash plugin %s σας.

en: Track Number
el_GR: Αριθμός Κομματιού

en: Track preview
el_GR: Προεπισκόπηση κομματιού

en: Track:
el_GR: Κομμάτι:

en: Tu
el_GR: Τρ

en: Tue
el_GR: Τρι

en: Tuesday
el_GR: Τρίτη

en: Type the characters you see in the picture below.
el_GR: Πληκτρολογήστε τους χαρακτήρες που βλέπετε στην παρακάτω εικόνα.

en: URL
el_GR: Διεύθυνση URL:

en: URL should be 512 characters or less
el_GR: Το URL πρέπει να αποτελέιται από μέχρι και 512 χαρακτήρες

en: URL should be of form "http://domain"
el_GR: Το URL θα πρέπει να είναι υπό μορφής "http://domain "

en: URL:
el_GR: Διεύθυνση URL:

en: Unknown Playlist
el_GR: Άγνωστη λίστα αναπαραγωγής

en: Unknown type:
el_GR: Άγνωστος τύπος:

en: Unrecognized stream type: %s
el_GR: Άγνωστος τύπος stream: %s

en: Untitled Playlist
el_GR: Λίστα Αναπαραγωγλης χωρίς Τίτλο

en: Untitled Show
el_GR: Εκπομπή χωρίς Τίτλο

en: Untitled Smart Block
el_GR: Smart Block χωρίς Τίτλο

en: Untitled Webstream
el_GR: Webstream χωρίς Τίτλο

en: Update Required
el_GR: Απαιτείται Ενημέρωση

en: Update show
el_GR: Ενημέρωση εκπομπής

en: Upload URL might be wrong or doesn't exist
el_GR: Το URL είτε είναι λάθος ή δεν υφίσταται

en: Upload to SoundCloud
el_GR: Ανέβασμα σε SoundCloud

en: Uploaded
el_GR: Φορτώθηκε

en: Uploaded %d/%d files
el_GR: Ανέβηκαν %d/%d αρχεία

en: Uploading in progress...
el_GR: Ανέβασμα σε εξέλιξη...

en: Uptime
el_GR: Χρόνος λειτουργίας

en: Use Airtime Authentication:
el_GR: Ταυτοποίηση Χρήστη Airtime:

en: Use Custom Authentication:
el_GR: Χρήση Προσαρμοσμένης Ταυτοποίησης:

en: User Manual
el_GR: Εγχειρίδιο Χρήστη

en: User Type
el_GR: Τύπος Χρήστη

en: User Type:
el_GR: Τύπος Χρήστη:

en: User added successfully!
el_GR: Ο χρήστης προστέθηκε επιτυχώς!

en: User updated successfully!
el_GR: Ο χρήστης ενημερώθηκε με επιτυχία!

en: Username
el_GR: Όνομα Χρήστη

en: Username field cannot be empty.
el_GR: Το πεδίο 'Όνομα Χρήστη' δεν μπορεί να είναι κενό.

en: Username:
el_GR: Όνομα Χρήστη:

en: Users
el_GR: Xρήστες

en: Value cannot be empty
el_GR: Η αξία δεν μπορεί να είναι κενή

en: Value is required and can't be empty
el_GR: Απαιτείται αξία και δεν μπορεί να είναι κενή

en: Verify Password:
el_GR: Επαλήθευση κωδικού πρόσβασης

en: View / edit description
el_GR: Προβολή / επεξεργασία περιγραφής

en: View Recorded File Metadata
el_GR: Προβολή εγγεγραμμένων Αρχείων Μεταδεδομένων

en: View and manage show content
el_GR: Προβολή και διαχείριση περιεχομένου εκπομπής

en: View listener stats
el_GR: Προβολή στατιστικών των ακροατών

en: View on Soundcloud
el_GR: Προβολή σε Soundcloud

en: View schedule
el_GR: Προβολή Προγράμματος

en: View show content
el_GR: Προβολή περιεχομένου εκπομπής

en: View system status
el_GR: Προβολή κατάστασης συστήματος

en: Watched Folders:
el_GR: Παροβεβλημμένοι Φάκελοι:

en: We
el_GR: Τε

en: Website
el_GR: Ιστοσελίδα

en: Website:
el_GR: Ιστοσελίδα:

en: Webstream name cannot be empty
el_GR: Το όνομα του webstream δεν μπορεί να είναι κενό

en: Webstream preview
el_GR: Προεπισκόπηση webstream

en: Webstream saved.
el_GR: Το Webstream αποθηκεύτηκε.

en: Wed
el_GR: Τετ

en: Wednesday
el_GR: Τετάρτη

en: Week Starts On
el_GR: Η Εβδομάδα αρχίζει

en: Welcome to Airtime!
el_GR: Καλώς ήρθατε στο Airtime!

en: Welcome to the online Airtime demo! You can log in using the username 'admin' and the password 'admin'.
el_GR: Καλώς ήρθατε στο online demo του Airtime! Μπορείτε να συνδεθείτε χρησιμοποιώντας το όνομα χρήστη «admin» και τον κωδικό πρόσβασης «admin».

en: What
el_GR: Τι

en: When
el_GR: Πότε

en: Who
el_GR: Ποιός

en: Work in progress
el_GR: Εργασία σε εξέλιξη

en: Wrong username or password provided. Please try again.
el_GR: Άκυρο όνομα χρήστη ή κωδικός πρόσβασης. Παρακαλώ δοκιμάστε ξανά.

en: Year
el_GR: Έτος

en: Year:
el_GR: Έτος

en: Yes, help Airtime
el_GR: Ναι, βοηθώ το Airtime

en: You are currently uploading files. %sGoing to another screen will cancel the upload process. %sAre you sure you want to leave the page?
el_GR: Προς το παρόν ανεβάζετε αρχεία. %sΠηγαίνοντας σε μια άλλη οθόνη θα ακυρώσετε τη διαδικασία του ανεβάσματος.%sΕίστε σίγουροι ότι θέλετε να εγκαταλείψετε τη σελίδα;

en: You are not allowed to access this resource.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτό το βοήθημα

en: You are not allowed to access this resource.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα πρόσβασης σε αυτό το βοήθημα.

en: You are not allowed to schedule show %s.
el_GR: Δεν έχετε δικαίωμα προγραμματισμού εκπομπής%s..

en: You are not watching any media folders.
el_GR: Δεν παρακολουθείτε κανέναν φάκελο πολυμέσων.

en: You are running the latest version
el_GR: Χρησιμοποιείτε την τελευταία έκδοση

en: You are viewing an older version of %s
el_GR: Βλέπετε μια παλαιότερη έκδοση του %s

en: You can only add tracks to smart block.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε κομμάτια μόνο σε smart block.

en: You can only add tracks to smart blocks.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο κομμάτια στα smart blocks.

en: You can only add tracks, smart blocks, and webstreams to playlists.
el_GR: Μπορείτε να προσθέσετε μόνο κομμάτια, smart blocks και webstreams σε λίστες αναπαραγωγής.

en: You cannot add files to recording shows.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθεσετε αρχεία σε ηχογραφημένες εκπομπές.

en: You cannot add tracks to dynamic blocks.
el_GR: Δεν μπορείτε να προσθέσετε κομμάτια σε δυναμικά blocks.

en: You cannot use same port as Master DJ port.
el_GR: Δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το ίδιο port ως Master DJ Show port.

en: You don't have permission to delete selected %s(s).
el_GR: Δεν έχετε άδεια διαγραφής επιλεγμένων %s(s).

en: You don't have permission to delete selected items.
el_GR: Δεν έχετε άδεια διαγραφής των επιλεγμένων στοιχείων.

en: You don't have permission to disconnect source.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για αποσύνδεση πηγής.

en: You don't have permission to switch source.
el_GR: Δεν έχετε άδεια για αλλαγή πηγής.

en: You have to agree to privacy policy.
el_GR: Πρέπει να συμφωνείτε με την πολιτική προστασίας προσωπικών δεδομένων.

en: You must select Criteria and Modifier
el_GR: Θα πρέπει να επιλέξετε Κριτήρια και Τροποποιητή

en: Your browser does not support playing this file type:
el_GR: Ο περιηγητής ιστού σας δεν υποστηρίζει την αναπαραγωγή αρχείων αυτού του τύπου:

en: Your trial expires in
el_GR: Το δοκιμαστικό λήγει σε

en: Zend Framework Default Application
el_GR: Εφαρμογή Προεπιλεγμένου Πλαισίου Zend

en: and
el_GR: και

en: bi-weekly
el_GR: δύο φορές την εβδομάδα

en: can't resize a past show
el_GR: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή μεγέθους παρελθοντικής εκπομπής

en: contains
el_GR: περιέχει

en: dB
el_GR: βΔ

en: day
el_GR: ημέρα

en: days
el_GR: ημέρες

en: does not contain
el_GR: δεν περιέχει

en: ends with
el_GR: τελειώνει με

en: enter a time in seconds 00{.000000}
el_GR: εισάγετε την ώρα σε δευτερόλεπτα 00{.000000}

en: enter a time in seconds 0{.0}
el_GR: εισάγετε ένα χρόνο σε δευτερόλεπτα 0{.0}

en: file meet the criteria
el_GR: το αρχείο πληρεί τα κριτήρια

en: files meet the criteria
el_GR: τα αρχεία πληρούν τα κριτήρια

en: hh:mm:ss.t
el_GR: ωω:λλ:δδ.t

en: hours
el_GR: ώρες

en: id
el_GR: ταυτότητα

en: in use
el_GR: σε χρήση

en: is
el_GR: είναι

en: is greater than
el_GR: είναι μεγαλύτερος από

en: is in the range
el_GR: είναι στην κλίμακα

en: is less than
el_GR: είναι μικρότερος από

en: is not
el_GR: δεν είναι

en: items
el_GR: στοιχεία

en: kbps
el_GR: Kbps

en: max volume
el_GR: μέγιστη ένταση

en: minutes
el_GR: λεπτά

en: month
el_GR: μήνας

en: monthly
el_GR: μηνιαία

en: mute
el_GR: Σίγαση

en: next
el_GR: επόμενο

en: or
el_GR: ή

en: path should be specified
el_GR: η διαδρομή πρέπει να καθοριστεί

en: pause
el_GR: παύση

en: play
el_GR: αναπαραγωγή

en: please put in a time '00:00:00 (.0)'
el_GR: παρακαλούμε εισάγετε τιμή ώρας '00:00:00 (.0)'

en: please put in a time in seconds '00 (.0)'
el_GR: παρακαλούμε εισάγετε τιμή ώρας σε δευτερόλεπτα '00 (0,0)'

en: previous
el_GR: προηγούμενο

en: show does not exist
el_GR: η εκπομπή δεν υπάρχει

en: starts with
el_GR: ξεκινά με

en: stop
el_GR: στάση

en: today
el_GR: σήμερα

en: unmute
el_GR: Κατάργηση σίγασης

en: week
el_GR: εβδομάδα

en: weekly
el_GR: εβδομαδιαία

en: yyyy-mm-dd
el_GR: εεεε-μμ-ηη
